o areálu + historie

Historie areálu Vista resort & club

Tenis má v Košířích dlouholetou historii. Vysokoškolští tenisté byli nejdříve organizováni v DSO (Dobrovolná sportovní organizace) Slavia, později ve Slavii technika. Tenisový oddíl byl založen až v roce 1956. Přestože zpočátku neměl vlastní dvorce, patřil již od prvních let mezi nejlepší československá družstva a mezi jeho členy byla celá řada reprezentantů.

Areál 17. listopadu v Praze 5 – Košířích byl vybudován v letech 1961 – 1966 tělovýchovnou jednotou Slavia VŠ Praha. Na výstavbě se kromě jiných podíleli i členové tenisového oddílu, který dosud sídlil v nevyhovujícím prostředí v Praze – Braníku. Tenisový areál zahrnoval 7 dvorců, odrazové stěny, 2 malé dvorce pro výuku dětí a klubovnu tenisového oddílu se sociálním zázemím.

V následujících letech byl v horní části areálu vybudován Sportcamp a výtěžek z jeho provozu měl sloužit ke krytí nákladů, v části přízemí klubovny byla proto zřízena restaurace pro návštěvníky Sportcampu. Podmínky se celkově zlepšily i výstavbou dalších antukových tenisových dvorců.

TC VŠ Praha byl založen registrací stanov občanského sdružení s názvem Tenisový klub vysoké školy Praha dnem 14. 5. 1990. Tenisový oddíl hrál významnou roli v československém tenisovém dění. Družstvo dospělých startovalo v tenisové extralize, řada hráčů se umisťovala na předních místech celostátních žebříčků, družstvo starších žáků vyhrálo Mistrovství ČSSR družstev, Tomáš Fořt zvítězil v Pardubické juniorce v roce 1983, a to ve dvouhře i čtyřhře. Členkou tenisového oddílu byla několik let i jedna z nejlepších světových hráček Martina Navrátilová.

V roce 2007 vstoupila do areálu společnost LALASA spol. s r.o., která odkoupila od USK Praha část objektů a všechna sportoviště a současně si pronajala od městské části Praha 5 veškeré pozemky a objekt klubovny. Teprve se změnou vlastnické struktury společnosti LALASA v roce 2011 započala zásadní rekonstrukce areálu včetně budov, která byla dokončena kolaudací v září 2013. Společnost LALASA je v současné době výhradním vlastníkem celého areálu.

Vista resort & club nyní nabízí zájemcům o tenis devět tenisových kurtů, k dispozici je rovněž krytá i nafukovací hala s dalšími třemi kurty, hřiště na adventure golf, fitness, fyzioterapeut, tenisoví trenéři a bohaté zázemí klubu, dále restaurace a venkovní terasa, a to v příjemném prostředí nedaleko centra hlavního města.